בהלת הקורונה: עשרות אלפים בבידוד, אירועים מבוטלים

יוני קפלן
ח' אדר ה'תש"פ 04/03/20
בעקבות הנחיות משרד הבריאות המעודכנות המחייבות בידוד ביתי גם על החוזרים מגרמניה, שוויץ, צרפת, ספרד ואוסטריה למשך 14 ימים, עשרות אלפי ישראלים נכנסים לבידוד. אירועים בכל רחבי הארץ, ומסיבות פורים בחצרות האדמו"רים בוטלו. כל העדכונים
צילום: חיים צח / לע"מ
צילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע אתמול על הגבלות נוספות לעשרות אלפים שחזרו בשבועיים האחרונים ויחזרו מעכשיו ממדינות אירופה. בנוסף, הנחיית משרד הבריאות קובעת כי אין לקיים אירועים המוניים שבהם יקחו חלק יותר מ-5,000 בני אדם, מה שיוביל לביטול אירועי חג פורים ברחבי הארץ. 

בחצרות גור, בעלזא וויז'ניץ נערכים לאפשרות שלא יוכלו לקיים את הטישים הגדולים בפורים. בראיון לגלי צה"ל טען שר הבריאות ליצמן שבחצר גור בירושלים לא יהיו יותר מ 5000 איש בקריאת המגילה. 

כך גם בחצר חסידות בעלזא, לפי הפרסום של העיתונאי משה ויסברג באתר 'בחדרי חרדים', למרות שבשבת הקרובה 'שבת זכור' יחגגו ברית לנינו של האדמו"ר, בודקים את האפשרות שלא כולם יהיו במקום אחד באותו זמן ולא מעל 5000 חסידים.

על פי ההערכות במשרד הבריאות, 100-50 אלף איש ידרשו לשהות בבידוד. "אנחנו בעיצומה של מגפה עולמית, לא קוראים לזה כך אבל זו האמת", אמר נתניהו במסיבת עיתונאים שנערכה במשרד הבריאות בירושלים.

"ייתכן שהיא מהמסוכנות ביותר במאה השנים האחרונות, אבל ישראל נמצאת במצב הטוב ביותר מכל המדינות האחרות. נאלצנו לנקוט אמצעים נוקשים מאוד כדי להאט את קצב התפשטות המחלה בישראל, וכך קרה".

בנוסף לכך, אמר נתניהו כי יש להימנע מלחיצות ידיים. "צריך לחדול מזה. אפשר לאמץ את השיטה ההודית, להגיד נמסטה או שלום. אבל צריך למצוא את הדרך להימנע".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.