אשת חיל, על צניעות ומצפון

מיטל בן לולו
ט"ו סיון ה'תשע"ז 09/06/17
הכרתי אישה צדיקה שמנהלת בית של תורה ומצוות, ולובשת חצאית שרואים את הברך אז זה כנראה מותר.... לא.!
לא לומדים לבוש מרבניות, גם הן נשים וכל אחת עומדת בסולם הצניעות במדרגה אחרת.

עבודת המידות האין סופית עם הבעל, עם הילדים, וכול פעם שאנו מרגישות שהצלחנו, הנה האנייה שטה כמו שאני רוצה ...אבל זה לא נגמר כל פעם צריך לייצב את האנייה מחדש הרוחות הלא צפויות הגלים במהלך החיים ובתוך כל הסערה הזאת אני שואלת את עצמי איך אני מתקרבת אליך השם? איך? אבא? אני כל הזמן חושבת עליך  ולא רואים את אהבת השם שלי . החלטתי שאני מתחזקת עם צניעות בשביל השם , מקריבה אם אפשר לקרוא לזה ככה, כי אני רוצה לעשות מאהבה להשם.

אני לומדת בשיעור קבוע ביום שני, השיעור מחולק לשלושה: לשון הרע, אהבת השם וצניעות.

כל פעם שאנחנו מגיעות לחלק של הלכות צניעות יש תמיד מתנגדות, ומאד קשה להצליח לסיים את החלק הזה,... טוב זה החלק הכי קשה לאישה, הרי נוצרנו גם בשביל יופי, אבל התורה מלמדת אותנו לייחד את כל היופי שלנו עבור הבעל. איזו תורה יפה הבאת לנו אבא, כמה יפה...

אבל מה עושות כל הנערות הצעירות שעדין לא התחתנו ....ויש להן את הרצון להראות טוב, להתחתן, ובנוסף להפנים את כל ההלכות ...קשה.

בנותיי היקרות מתוך לימוד מעמיק הבנתי הרבה דברים שלא ידעתי קודם לכן, ויש בלבול גדול מאד באשר לצניעות.

נראה כי אין מספיק שיעורים שמדברים על הנושא, או אולי יש ! רק שנשים אפילו לא רוצות לשמוע, למה? כי אחר כך יהיה להן מצפון שהן לא מקיימות. אבל נשמות טהורות, ככל שאנחנו בורחות בינתיים הזמן מתקתק, ומתקתק ועובר ומי יודע אם הלכת לא צנוע, וגרמת לא במזיד ח"ו להרהור של מישהו.... מה אנחנו צריכות את זה על הראש שלנו!

צניעות, אך.. הצניעות, ככל שתהדרי במצווה תבוא עלייך הברכה.!!!

אנחנו חושבות בטעות, ככה הולכות הרוב, ככה צריך ללכת. ולא ככה לומדים הלכות צניעות! רגע... הרבנית הזאת, והזאת לובשת חצאית צמודה, אז מותר???

הכרתי אישה צדיקה שמנהלת בית של תורה ומצוות, ולובשת חצאית שרואים את הברך אז זה כנראה מותר.... לא.!

לא לומדים לבוש מרבניות, גם הן נשים וכל אחת עומדת בסולם הצניעות במדרגה אחרת.

כולנו צריכות ללמוד הלכות צניעות זה טוב לבית שלנו לילדים שלנו, זה מכניס קדושה לבית.

כשאני התחלתי ללמוד גילתי מלא דברים שלא ידעתי וחשוב לדעת . בכל מקרה לוקח זמן לקיים את הדברים, ראשית עלינו ללמוד באופן מקצועי וקבוע.

למשל, ידעתן שחצאית חייבת לכסות את הרגליים בכול תנועה ותנועה שאנחנו עושות, למשל שאנו עולות במדרגות? כשאני יושבת, האם הברך שלי מכוסה ?

לכל הדעות אסור שיתגלה אפילו מעט מבשר הרגל ואפילו לזמן קצר,! 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.