אסון מירון | הילד שיגר מכתב למתנדב: "היית השליח"

יוסי לוז
כ"ב אייר ה'תשפ"א 04/05/21
בעקבות האסון הקשה שאירע בסוף השבוע סמוך לציון הרשב"י במירון, התכנסו מתנדבי 'צוות הצלה' שנוכחו בזירה ושיתפו בתחושות, תוך ששאבו כוחות וקבלו הכוונה וסיוע מקצועי • רגע מרגש נרשם במהלך הערב, כאשר אב הקריא את מכתב בנו למתנדב ירמי קלפהולץ, שחילץ אותו והציל את חייו
המתנדב ואב הילד שניצל | צילום: דוברות 'צוות הצלה'
המתנדב ואב הילד שניצל | צילום: דוברות 'צוות הצלה'

מתנדבי 'צוות הצלה' שנוכחו בזירת האסון הקשה בהר מירון בליל ל"ג בעומר והשתתפו בחילוץ וטיפול בעשרות הנפגעים וההרוגים, התכנסו במתנ"ס הקהילה בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים לערב מיוחד, שיתפו בתחושותיהם, פרקו ודיברו יחד עם גורמים מקצועיים, סיפרו בכאב את מה שראו וקיבלו הכוונה וסיוע מקצועי וכן את הכלים כיצד להתמודד עם פוסט-טראומה.

הערב נערך לאחר שבארגון 'צוות הצלה' הבינו כי רבים מהמתנדבים יתקשו לחזור למסלול החיים בעבודה ובמשפחה. בהתאם לכך הוחלט בארגון לגבש את כלל המתנדבים שסייעו באירוע המורכב, להעניק להם את הבמה לפרוק ממה שעבר עליהם בשעות הקשות של האסון ולאחריו.

חבר הארגון, אביגדור דרקסלר, בעל תפקיד במתנ"ס קהילתי הגבעה הצרפתית, נטל יוזמה על כתפיו ובתוך יממה הפיק ערב מיוחד עם מגוון רחב של תוכניות עשירות שסייעו רבות להקל על כאבם העמוק של המתנדבים.

הערב נפתח בהנחייתו של היועץ והמטפל האישי הרב, יעקב הורביץ, שצבר מומחיות רבה בטיפול בנפגעי פוסט-טראומה. הורביץ האזין בקשב רב למתנדבים שמסרו את נפשם להצלת חייהם של הנפגעים ובין המשפטים השמיע תובנות רבות וכלים ייחודיים כיצד להתמודד עם הכאב.

לאחר מכן, הוזמנו המתנדבים לסעוד את לבם בארוחה בשרית ברמה גבוהה מאוד, לצד בר עשיר במאפים ופירות ובהמשך הערב הופיעו בפני המתנדבים, הזמר מוטי ויזל יחד עם הקלידן נטע ויזל בניצוחו של המארגן ארי פרקש.

במשך שעה ארוכה ישבו המתנדבים זה לצד זה ושרו שירי רגש, עם מילים שחדרו לתוך הלב ואף הביאו בעקבותיהם דמעות של כאב על אובדן חיים, יחד עם דמעות של שמחה על חיים שניצלו בזכותם.

בין לבין ולקול שירי הרגש, הפתיע אביו של א.ד, ילד בן 11 שחולץ מתוך ההמון שנלכד במפולת האדירה וניצל בזכות תושייתו של אחד ממתנדבי הארגון. האב נשנק מבכי כשהקריא את המכתב שכתב בנו למתנדב שהציל את חייו: "תודה רבה לך שהיית השליח של הקדוש ברוך הוא, להציל את החיים שלי".

הילד חולץ כשהוא ללא דופק ונשימה, ואודות לתושייתו ופעולותיו של המתנדב היקר, תושב בית שמש, ירמי קלפהולץ קיבל הילד טיפול מציל חיים שכלל החייאה מתקדמת. לאחר שהורדם והונשם בביה"ח רמב"ם, שוחרר הילד אמש, יום שני, לביתו, כשהוא על רגליו בריא ושלם.

לקראת חצות, התכנסו המתנדבים לדיון מרתק מאוד, בהנחייתו של חבר הארגון, הפארמדיק המסור אהרן אדלר. במסגרת המושב, דנו המתנדבים במאפיינים הייחודיים של האירוע, שהיה שונה לחלוטין מכל ההיבטים, ושלא היה דומה כלל לאירועי אר"ן בהם נתקלו עד כה. אדלר העניק מניסיונו הרב טיפים ועצות מחכימות כיצד לפעול בצורה המיטבית באירועים דומים.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.