אחרי ההריסה: הנחת אבן הפינה ל'היכל הבעל שם טוב'

יוסי לוז
ט"ו תמוז ה'תש"פ 07/07/20
כמעט שנה אחרי שנהרס באישון ליל בית הכנסת של קהילת 'היכל בעל שם טוב' - הסינגוגה ברמה ג', השבוע בשעה טובה התקיימה הנחת אבן הפינה לבניין הקבע העתיד להיבנות ברחוב אלישע
מצמרר ואכזרי: הריסת בית הכנסת הכיל הבעל שם טוב

אחרי חודשים ארוכים בהם  הם נדדו לאחר שמבנה בית הכנסת שלהם נהרס, ביום ראשון מתפללי בית הכנסת 'היכל בעל שם טוב' - הסינגוגה ברמה ג' ערכו הנחת אבן הפינה לקראת הקמת מבנה קבע לבית הכנסת שיוקם ברחוב אלישע הנביא בשכונה.

כזכור, לפני קרוב לשנה פשטו באישון ליל פקחי מנהל מקרקעי ישראל, בליווי שוטרים, על בית הכנסת 'היכל בעל שם טוב' - הסינגוגה ברמה ג' ובאמצעות כלים כבדים הרסו אותו, לאחר שמתפללי בית הכנסת ניסו למנוע זאת, בין היתר באמצעות לשכת ראש העיר.

פקחי רמ"י פשטו על המקום באחד הלילות בחודש תמוז אשתקד. מתפללי בית הכנסת שהוזעקו למקום ניסו למנוע את ההריסה, אך אלו הסכימו להמתין רק על מנת שיפנו את בית הכנסת מתכולתו. במקביל, גם בלשכת ראש העיר ניסו לעכב את ההריסה ביממה, כאשר אף את הנזק הכספי הסכימה העירייה לספוג בעצמה, אך הצוותים במקום סירבו לכך והתעקשו לבצע את ההרס באופן מיידי. 

בעירייה התייחסו אז להריסה ודחו מכל וכל את הטענות שנשמעו כלפיהם, תוך שהסבירו כי מדובר בשטח של מנהל מקרקעי ישראל ולא של עיריית בית שמש. בנוסף העירייה התייחסה להקצאה עבור בית הכנסת ומסרה, כי העמותה לא פנתה מעולם לבקשת הקצאה מסודרת לוועדת ההקצאות לקרקע. "לצד דברים אלו", הוסיפו בעירייה, "אנחנו כואבים את כאבה של הקהילה ופועלים על מנת לבחון את צרכי הקהילה ולתת להם מענה הולם בהליך מוסדר״.

 

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.