אזעקות בעיר: יירוטים מעל שמי בית שמש • צפו

מערכת 'מהדריניוז' // מתעדכן
כ"ח אייר ה'תשפ"א 10/05/21
אחרי תקופה ארוכה של שקט, בשעה האחרונה החל מטח טילים כבד אל עבר ערי הדרום ועוטף ירושלים מכיוון רצועת עזה • מעט לאחר השעה 18:00 נשמעה אזעקה גם בבית שמש ובעירייה התכנסו להערכת מצב ו- יחד עם פיקוד העורף יצאו הוראות התגוננות במידת הצורך • לעת עתה השגרה בעיר נמשכת
צילום מסך - כאן חדשות
צילום מסך - כאן חדשות

בעקבות המתיחות בהר הבית ובגזרת מזרח ירושלים ולאחר איומים מצד ארגוני הטרור לפינוי שוטרים ישראלים ממסגד אל אקצה, בשעה 18:00 שוגרו מספר טילים אל עבר עוטף ירושלים ובעקבות כך נשמעה אזעקה בבית שמש, ירושלים ובמועצה אזורית מטה יהודה.

אזעקת צבע אדום נשמעה בשעה 18:02 בבית שמש, ירושלים, אבו-גוש, בית נקופה, גבעת יערים, מבשרת ציון, מוצא עילית, עין נקובא, עין ראפה, צובה, רמת רזיאל, כסלון, הר אדר, מעלה החמישה, קריית יערים וקריית ענבים.

על פי דיווחים, ששה טילים נורו אל אזור ירושלים  ורובם יורטו על ידי מערכות ההגנה האוויריות של ישראל. עם זאת, שניים מתוך ששה ככל הנראה נפלו סמוך לבתי מגורים ביישובים סמוכים לירושלים ובעקבות ההדף הרב, מספר בתים ניזוקו. בחסדי שמים אין נפגעים.

התגובה הישראלית לא איחרה לבוא ובצה"ל תוקפים בשעות האחרונות שורת מטרות וביצעו חיסולים ממוקדים של גורמי טרור ופעילי חמאס ברצועת עזה, כשלעת עתה ההסלמה נמשכת ועשרות רקטות שוגרו בשעות האחרונות אל עבר ערי הדרום.

• לעדכונים שוטפים הצטרפו כאן  לקבוצת הווצאפ הרשמית של מערכת 'מהדריניוז' 

עם השמע התרעת 'צבע אדום' בעיר, הנהלת עיריית בית שמש, בהם ראש העיר עליזה בלוך, מנכ"ל העירייה איתמר בר טוב, חברי מועצה ועוד, התפנו למרחב המוגן בהתאם לנהלים. בדוברות העירייה מסרו, כי "עם השמע אזעקת אמת היום בשעה 18:10 בעיר בית שמש , לאחר דקה וחצי נשמעו קולות פיצוץ".

הנהלת עיריית בית שמש התכנסה להערכת מצב מיידית ובעירייה מסרו, כי במידת הצורך יצאו הוראות התגוננות יחד עם פיקוד העורף. יחד עם זאת, בדוברות עירייה מסרו, כי "על פי הנחיות פיקוד העורף על התושבים להישאר במרחק של דקה ממרחב מוגן".

זמן הכניסה למרחב מוגן בבית שמש הינו דקה וחצי בעת כניסה למרחב מוגן יש להישאר בו 10 דקות מחשש לשברי יירוט. ניתן לקבל הנחיות נוספות באתר פיקוד העורף- פורטל חירום לאומי.

בדוברות עירייה מסרו, כי "המקלטים שלנו עברו בדיקת כשירות יסודית לאחרונה ויפתחו ברגע שנקבל הנחיות לכך". לאור זאת היה מי שמתח ביקורת על החלטה זו ותמהה מדוע העירייה מתמהמהת מלפתוח אותם, זאת לצד תיעודים עדכניים המצביעים על הזנחתם וחוסר הכשרתם למצב חירום.

בעקבות הטענות הסבירו בעירייה כי המקלטים נפתחים רק עם הנחיית פיקוד העורף ולעת עתה במקרה של אזעקה והתרעת 'צבע אדום' חלילה על התושבים שאין בביתם חדרי ממ"ד לתפוס מחסה בחדר מדרגות או תחת משקוף.

בהודעת עדכון שפרסמה עיריית בית שמש בשעה 21:25 נמסר, כי "בהתאם להנחיות פיקוד העורף: העיר בית שמש פועלת תחת שגרה מלאה. מערכת החינוך תפעל מחר כרגיל".

צפו בתיעוד נפילה

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.